Sunday, December 3rd, 2023
archiv.mladeznickyhokej.cz - aktualizace webu ukončena v roce 2017
Veškeré informace o českém mládežnickém hokeji naleznete na hokej.cz/mladez

Možnost výběru podmínek

Published on Září 3, 2010 by   ·   1 Comment

Včera jsem se zúčastnil zajímavé debaty na téma odstupných za hráče, nákladů klubů atd. Z diskuze vyplynula zajímavá myšlenka (jen myšlenka!!!) možnosti si vybrat za jakých podmínek bude hráč v klubu působit. Jedna varianta je formou běžných příspěvků a doplácení klubu na hráče s tím, že při odchodu do jiného klubu se musí platit odstupné nebo druhá varianta (podobná modelu v USA), že si platí rodiče vše sami, ale při přechodu do jiného klubu se neplatí za hráče odstupné.
Pokusím se dopočítat kolik by se muselo platit za hráče při druhé variantě tj. dostat se k číslům: pronájem ledů za tréninky a zápasy, nákladů na trenéra, trenéra brankářů, asistenta a vedoucího, pronájem kabiny vč. elektřiny, tepla, vodného a stočného, nákupu dresů, jak tréninkových tak zápasových, autobusů, nákladů na mistrovské a přátelské zápasy atd. Pokud se dostanu k příspěvku na hráče od ČSLH, tak ho započítám. Hrubým a rychlým odhadem jsem se dostal při 20-ti hráčích na 5-6 tisíc měsíčně. Uvidíme po zpřesnění co je výhodnější.

Readers Comments (1)

  1. JD napsal:

    Já jsem se dostal na při podobném počítání na částku kolem 4.000 korun. V Ostravě. Ale myslím, že to má ještě jeden háček. Také záleží na tom, odkud klub financuje provoz mládežnického hokeje. Čerpá dotatce nebo granty z města nebo kraje??? Nevím jak je to ve Spartě, ale toto je celkem standardní celorepublikový způsob financovaní hokeje dětí. Peníze města (kraje) = veřejné prostředky = to co vybere MF na daních a přes MPMR a MŠTM přepošle do těch měst. A z čích že je to daní ? No mimo jiné z daní rodičů. Taže odstupné je třeba platit taky městu. Respektive jeho alikvotní část. A případně by měli mít rodiče možnost snížit si daňový základ…. etc 🙂

You must be logged in to post a comment.

Historie ve fotografiích …

Close
01-Lis-2009 20:52
 
Close
08-Dub-2011 19:11
 
Close
08-Srp-2008 15:30
 

Příspěvky

Komentáře