Sunday, December 3rd, 2023
archiv.mladeznickyhokej.cz - aktualizace webu ukončena v roce 2017
Veškeré informace o českém mládežnickém hokeji naleznete na hokej.cz/mladez

NHL zavítala do Tesla Arény

Published on Říjen 4, 2010 by   ·   No Comments

Dnes se v Tesla Aréně uskutečnily dva tréninky týmů kanadsko-americké NHL. Dopoledne trénoval tým Boston Bruins a odpoledne Phoenix Coyotes. Sparťanská mládež byla u toho :-). Pár fotek focených na iPhon >>>.

Boston Bruins je americký hokejový klub. Klub patří do Severovýchodní divize a Východní konference. Bruins se v roce 1924 stali prvním týmem NHL ze Spojených států. Jsou také jedním z týmů „Original Six“ (původní šestice) společně s Toronto Maple Leafs, Detroit Red Wings, New York Rangers, Montreal Canadiens a Chicago Blackhawks.
Phoenix Coyotes je americký hokejový klub. Klub patří do Pacifické divize a Západní konference. Předchůdcem týmu Phoenix Coyotes bylo družstvo Winnipeg Jets. Jets se asi nejvíc proslavili tím, že v roce 1972 přemluvili Bobbyho Hulla, aby nehrál NHL, ale aby nastupoval za Winnipeg v soutěži WHA. V této soutěži s Hullem třikrát vyhráli titul. Na konci 70. let ovšem ligu zmohly finanční trable. Její „nejzdravější“ členové, kterými byli Winnipeg, Quebec, Edmonton a Hartford, se směli připojit k NHL.

Readers Comments (0)

You must be logged in to post a comment.

Historie ve fotografiích …

Close
26-Lis-2008 18:19
 
Close
03-Lis-2009 18:31
 
Close
27-Pro-2008 11:37
 

Příspěvky

Komentáře