Sunday, December 3rd, 2023
archiv.mladeznickyhokej.cz - aktualizace webu ukončena v roce 2017
Veškeré informace o českém mládežnickém hokeji naleznete na hokej.cz/mladez

Oznámení ČSLH klubům mládeže

Published on Srpen 27, 2010 by   ·   1 Comment

Sportovní oddělení a komise mládeže ČSLH upozornuje všechny kluby mládeže:
Jelikož v minulých sezónách docházelo často k situacím, kdy se hráči účastnili na akcích privátně organizovaných „select teamů“ v době konání mistrovského utkání svého mateřského klubu, dochází pro sezónu 2010/2011 k regulaci mimo klubových. Toto rozhodnutí schválilo sportovní oddělení a komise mládeže ČSLH.

  1. Zákaz startu hráčů za jiná (privátně organizovaná) mužstva mimo klubové aktivity v době trvání dané soutěže.
  2. Zákaz účasti hráčů na privátně organizovaných trénincích v době konání tréninku, či zápasu mateřského klubu.
  3. Privátně organizované „select teamy“ v době konání mistrovských soutěží musí obdržet pro své akce autorizaci sportovního oddělení ČSLH.

Dále upozorňuji všechny kluby žákovské ligy, že hráči cizí státní příslušnosti, jejichž rodiče nemají trvalý pobyt na území ČR, nebudou počítání do soupisky hráčů ŽL. Příspěvky MŠMT nebudou vynakládány na výchovu hráčů jiné národnosti, jejichž trvalé bydliště není na území ČR.
Luděk Bukač
Sportovní oddělení ČSLH

Komentář RH: Na první pohled zase nějaké zákazy, ale jinak v celku pochopitelné vyjádření. Pokud se stávalo, že hráči trénovali místo tréninku v klubu jinde nebo hráli v době zápasů svého týmu za jiný tým, tak to není dobře. V oznámení není zakázána další individuální příprava hráče či účast na „selectu“ mimo program mateřského oddílu. To, že „select týmy“ musí projít autorizací je myslím taky správné, otázkou je, kdo a podle jakých kritérií to bude dělat, tam může být problém ….

Readers Comments (1)

  1. Josef napsal:

    Tak tenhle zákaz vypadá pozitivně, ale pouze z pohledu klubů, co mají tkzv. zlatou lžičku v hubě . Mimo Prahu se kluby většinou potýkají s nedostatkem dětí a musí hrát v podstatě s každým. Pokud jsou v takovém klubu 1,2 dobří hráči, je pro ně účast ve výběru, na trénincích a turnajích přínosem a příležitostí jak si zahrát s kvalitními spoluhráči a porazit třeba Spartu, která to ale pak těžce nese a připadá mi, jako by tento zákaz byl z jejího podnětu, protože jsem slyšel trenéra Sparty něco podobného vykřikovat po prohraném zápase s výběrem a vím, že něco podobného už sami sepsali. Místo toho, aby byl Bukač rád, že muže ve výběrech vidět i hráče ze vzdálenějších koutů republiky , tak vydá tento direktivní zákaz a přispěje tak k jisté cestě českého hokeje do kytek.
    Vždy o účasti hráče ve výběru stejně rozhoduje trenér a z chudších klubů je celkem rádi uvolňují, takže tento zákaz nemá logiku.

You must be logged in to post a comment.

Historie ve fotografiích …

Close
09-Lis-2009 22:04
 
Close
24-Srp-2009 16:49
 
Close
02-Led-2010 11:09
 

Příspěvky

Komentáře