Wednesday, May 22nd, 2024
archiv.mladeznickyhokej.cz - aktualizace webu ukončena v roce 2017
Veškeré informace o českém mládežnickém hokeji naleznete na hokej.cz/mladez

P.N. HOCKEY – Hokejový projekt na Moravě

Published on Květen 31, 2012 by   ·   No Comments

Nedávno vznikl na Moravě jeden zajímavý projekt s názvem P.N. HOCKEY, který se zabývá tvorbou programu pro rozvoj hokejových dovedností. Tento projekt se zaměřuje na ročníky 1998 – 2002, přičemž v příštím roce se bude program rozšiřovat také o mladší kategorie. Kromě intenzivních jednodenních kempů pořádaných o víkendech v měsících duben – červenec, nabízí také možnost stále oblíbenějších individuálních tréninků během sezony. Akce jsou pořádány na v Brně, Rosicích a  Kroměříži. Kromě tréninků bruslení a individuálních dovedností jsou náplní hokejového projektu i utkání, přičemž v příštím roce je ve hře účast na mezinárodních turnajích.
V dubnu a květnu letošního roku proběhly úspěšně a s velmi strmě vzrůstajícím zájmem mini-kempy zaměřené na vedení kotouče (stickhhandling), klamání a kličkování, krytí kotouče a tlak do branky i techniku bruslení (powerskating). Další akce jsou zaměřeny na kreativitu a rozhodování, individuální obranné dovednosti nebo silově-obratnostní bruslení (agility). Dále tento projekt organizuje i dvojzápasy 3x 15 minut BLUE TEAM vs. WHITE TEAM, kde jsou hráči rozděleni podle věku a výkonnosti rozděleni do pětek, které nastupují proti sobě, takže na sebe naráží vždycky dvě podobně silné pětky. Zápasy řídí dva profesionální rozhodčí, hráče vedou kvalifikovaní trenéři, je puštěná časomíra a na utkání je přítomen zdravotník.

V příštím roce se chystá řada inovací a novinek. Prioritou je snaha trénink herních dovedností přizpůsobit co nejvíce hře a herním podmínkám. Určitě to ovšem nebude  na úkor trendu kvalitního tréninku bruslení a individuálních dovedností. Nesmírně důležitá je rovněž práce s detaily u bruslení a jednotlivých dovedností jak útočných, tak i často opomíjených obranných dovedností. Stále jsou také do trenérského týmu doplňováni kvalitní trenéři a demonstrátoři. Rovněž v příští sezoně budou častěji zařazovány zápasy BLUE vs. WHITE, případně se uskuteční účast týmu na mezinárodních turnajích.

Více naleznete na stránkách www.pnhockey.cz
 

Readers Comments (0)

You must be logged in to post a comment.

Historie ve fotografiích …

Close
30-Bře-2009 16:20
 
Close
30-Bře-2009 16:31
 
Close
18-Úno-2008 23:06
 

Příspěvky

Komentáře