Friday, April 19th, 2024
archiv.mladeznickyhokej.cz - aktualizace webu ukončena v roce 2017
Veškeré informace o českém mládežnickém hokeji naleznete na hokej.cz/mladez

Quebec International Pee-Wee Hockey Tournament 2015

Published on Září 4, 2014 by   ·   No Comments

images

Parametry turnaje
Místo konání: Colisée Pepsi Arena Quebec
President turnaje: Michael Plante
Generální Manažer: Patrick Dom
Termín turnaje: 11.2.2015 – 22.2.2015
Podporuje: Hockey Canada a Hockey Quebec
Oficiální program turnaje obdrží přihlášené týmy k datu 15.1.2015

Na turnaji startuje celkem 110 týmů. Každý rok musí organizátoři s lítostí odmítnout kolem 150 týmů. Z každého týmu může získat turnajovou akreditaci max. 6 osob. Během zápasu se může na střídačce týmu nacházet pouze 5 dospělých osob. Lze požádat o ubytování hráčů v rodinách. Na jeden tým lze žádat maximálně o 20 ubytovaných hráčů. Hráči jsou v rodinách ubytováni po dvou, nelze žádat ubytování po třech.

Výkonnostní kategorie zastoupené na turnaji: Classe AAA (v této kategorii startuje tým Czech Knights), Classe AA Elite, Classe AA, Class Inter B, Class Inter C

Země zastoupené na turnaji: Austria, Australia, Canada, Czech Republic, England, France, Germany, Italy, Latvia, Russia, Slovakia, Switzerland a United States

O turnaji pro média
V roce 2015 proběhne už 56. ročník turnaje v Quebecu. V kariérách mladých evropských hráčů se jedná o událost naprosto výjimečnou svojí sportovní úrovní i neuvěřitelnou společenskou úrovní. Pro nejtalentovanější hráče turnaj zajišťuje otevření očí a uvědomění si, jak obrovská a jak kvalitní je konkurence hokejistů v zámoří. Tato zkušenost je může přimět k ještě daleko větší tréninkové píli. Pro hráče, kteří to v hokeji později nikam nedotáhnou, se potom tento turnaj může stát fascinujícím sportovní zážitkem, který si v sobě uchovají po celý život.

Čeští hráči absolvují poprvé v životě vyplňování akreditačních listin turnaje, precizní společné focení s turnajovým maskotem po vzoru vrcholných zámořských sportovních akcí, mohou si zahrát před deseti nebo dvanácti tisíci diváky s nejatraktivnějšími soupeři.

Výčet některých týmů v turnaji:
Columbus Blue Jackets, Phoenix Jr. Coyotes, Russia Variagi, Slovakia Stars, Swiss Selects, New Jersey Devils, New York Rangers, Detroit Red Wings, Los Angeles Jr. Kings, Quebec Nordiques, New York Islanders, Anaheim Jr. Ducks, Pittsburgh Penguins Elite, Montreal Canadiens, Philadelphia Flyers, Buffalo Jr. Sabres, St. Louis Blues, Carolina Jr. Hurricanes

V průběhu turnaje přicestuje do Quebecu 2200 mladých hokejistů o které se stará více než 500 kanadských rodin. O hladký průběh turnaje pečuje každý den kolem 1500 dobrovolníků a organizačních pracovníků.

Jakmile skončí jeden ročník, za několik dnů už několikačlenný tým lidí začíná připravovat další ročník.

Zahajovací ceremoniál se ohlíží na tradice kanadského hokeje. Účastníci si mohou při úvodní show prohlédnout záběry velikánů NHL, kteří na tomto turnaji startovali ve svých třinácti letech. Hráli tady  Wayne Gretsky, Mark Messier, Eric Lindros, Sidney Crosby a mnoho dalších legend kanadského i světového hokeje. Mnozí se na tunaj Pee-Wee v Quebecu každoročně vrací. Mark Messier v roli kouče týmu New York Jr. Rangers. A většinou to byl právě tento tým, se kterým český výběr hned po příletu odehrál první přátelské utkání v rámci své přípravy na turnaj.

Pro Čechy je obtížné v krátkosti vystihnout, co vše turnaj dětem nabízí. Pro české děti se toho ve sportu mnoho nedělá, proto je pro mladé hráče, jejich rodiče i trenéry turnaj tak silným a neopakovatelným zážitkem. Kanaďané tvrdí, že nečiní rozdíl ve svém přístupu, úsilí a investicích mezi vrcholnou světovou akcí pro dospělé nebo pro malé hokejisty. A každý, kdo někdy do Quebecu zavítal, toto tvrzení musí potvrdit.

Denní tisk přináší na mnoha stránkách fotografie, prognózy, rozhovory a zpravodajství z turnaje. Na televizních kanálech běží  nonstop hokejové studio z turnaje. Už při příjezdu do Quebecu po dálnici nás daleko před městem uvítají obří poutače – jak jinak, propagující turnaj v Quebecu.

Je nesmírně složité nejen tento turnaj vyhrát, nebo se probojovat alespoň do semifinále. Konkurence je obrovská, kanadské i americké týmy se na tento turnaj doslova roky připravují. Pro mnohé to představuje příležitost představit se poprvé na skutečně významném sportovním kolbišti, poprvé na sebe upozornit scouty z NHL a CHL. Tímto turnajem pro ně končí dětský hokej a vstupuje se do druhé fáze. Od turnaje v Quebecu se v zámoří začíná mluvit o výrazných talentech a nastupujících hokejových hvězdičkách. Quebec – to je takový první přelom ve sportovní chlapecké hokejové kariéře. Vstup do velkého světového hokeje.

Když probíhal 50. Ročník Pee-Wee v Quebecu, turnaj byl nazýván klubovým mistrovstvím světa třináctiletých hráčů. A mohu s klidným svědomím napsat, že tento turnaj si v některých parametrech vůbec nezadá s mistrovstvím světa U18 a U20 pořádaných IIHF.

Každý rok se mohou účastníci turnaje podívat na utkání Canadia Hockey League. Pepsi Aréna je domovským stánkem týmu nejvyšší zámořské juniorské soutěže Quebec Remparts. Představuje neskutečný zážitek sledovat toto slavnostní utkání ve zcela zaplněné hale pro 16500 diváků.

Asi sto metrů od Coliée Pepsi Arény vyrůstá nová supermoderní hokejová hala pro 18000 diváků, kam se turnaj přestěhuje od roku 2016.

Mimosportovní přínos turnaje
Hráči se během dvanácti turnajových dnů zdokonalí v cizím jazyce, protože se ubytují v kanadských rodinách, kde probíhá komunikace v angličtině. Poznají zvyky, mentalitu i lásku k hokeji u místních lidí. Přijmou režim rodiny, poznají,  jak se v Kanadě žije a získají nezprostředkovaně informace o této zemi, které si zapamatují.

Tradičně stráví jeden den v největším zábavním parku na sněhu a ledu v Severní Americe, kde se budou prohánět na desítkách různých sjezdovek na nafukovacích pneumatikách či raftech a užijí spoustu legrace. Navštíví velké zábavní centrum pro volný čas, uskuteční krátký výletna  monumentální vodopády Montmorency Falls na řece St.Lawrence, které jsou ještě o třicet metrů vyšší než ty pověstné Niagarské.

Přejedou trajektem po řece St. Lawrence (svatého Vavřince), která se u pevnosti Frontenac súžuje na pouhých 1100 metrů a prohlédnou si malebné tradiční obchůdky ve starém městě vyzdobené každou zimu spoustou soch a místních motivů vyrobených z ledu. Často s indiánskou tématikou, protože i některé obchůdky nabízejí předměty vyrobené potomky indiánů. Nachází se totiž na posvátném území kdysi obávaného kmene Huronů.

http://www.quebecregion.com/en/photos-and-videos/

http://www.quebecregion.com/en/what-to-do/activities-attractions/must-see-attractions/

http://www.quebecregion.com/en/sliding/village-vacances-valcartier/

Turnaj se koná v době slavného tradičního zimního quebeckého karnevalu.

http://www.quebecregion.com/en/what-to-do/activities-attractions/ideas/quebec-winter-carnival/

Sportovní hokejové hledisko
Pro české hráče představuje klubové mezinárodní mistrovství třináctiletých hráčů v Quebecu první setkání s vrcholovým hokejem.

Nejprve se na výběrových kempech setkají na jednom místě poprvé s nejlepšími hráči z celé republiky na jednom místě a svedou s nimi konkurenční souboj o místo v týmu, o své místo na slunci. Později, když se hledají adepti pro českou národní reprezentaci, to není jiné a hráči, kteří absolvují podobné akce, mají z hlediska své vyzrálosti velkou výhodu.
Nominaci hráčů provádějí špičkoví hokejoví trenéři mládeže, podílí se i scouti klubů NHL.

Nepřistupujeme k turnaji jako k výdělečné akci. Chceme nejtalentovanějším hráčům dopřát první velkou hokejovou konfrontaci a úžasný turnaj za nejnižší možnou cenu a pod vedením nejlepších trenérů a dalších členů realizačního týmu, kteří vynikají vysokou profesionalitou ve svém oboru.

Příprava bude spět k záměru uspět s týmem v zámoří, šířit dobré jméno českého hokeje.

Název týmu Czech Knights, je odvozen od pradávné české historie a ve skutečnosti se odkazuje na pověst o Blanických rytířích, kteří v dobách nejtěžších povstanou z hory Blaník a zachrání českou zemi. A tak se i nejlepší třináctiletí hokejisté budou pokoušet v největší zámořské konkurenci pozvednout věhlas českého mládežnického hokeje a dobře tím nastartovat i svoji osobní sportovní kariéru.

Pro tento záměr bude s hráči cíleně pracováno delší období tak, aby to provokovalo progres jejich hokejového potenciálu.

Veškeré aktuální informace včetně přihlášení na www.zacha-hokej.cz nebo www.cshockey.cz

Readers Comments (0)

You must be logged in to post a comment.

Historie ve fotografiích …

Close
14-Úno-2008 15:41
 
Close
21-Úno-2009 16:53
 
Close
23-Srp-2004 09:28
 

Příspěvky

Komentáře