Sunday, July 14th, 2024
archiv.mladeznickyhokej.cz - aktualizace webu ukončena v roce 2017
Veškeré informace o českém mládežnickém hokeji naleznete na hokej.cz/mladez

World Selects Invite 99 – Praha 2013 a MV

Published on Duben 28, 2013 by   ·   No Comments

challenger webOd úterý 23.4. do soboty 27.4. proběhl v Praze další turnaj světové série World Selects Invite pro ročník 1999. Celý turnaj, který pro Českou republiku připravuje již dlouhá léta společnost Challenger Hockey s.r.o. pod vedením zkušeného organizátora Mgr. Miroslava Vojtíška.

Celkem 16 týmů z celého světa svedlo dle ohlasů množství vynikajících zápasů a účastníci si pochvalovali i organizační a společenskou kvalitu turnaje, který je na území České republiky špičkou z hlediska mezinárodní účasti a kvality týmů. Letošní turnaj (zápasy na velké hale) mohli diváci na celém světě sledovat online na platformě USTREAM a nově i na speciální aplikacích pro zařízení Apple a systémy s operačním systémem Android. Aplikace pro tyto platformy jsou úplnou novinkou u mládežnických turnajů na území České republiky.

Ze 16-ti týmů zazářil i český výběr Czech Selects pod vedením trenéra Mgr. Ladislava Čiháka, který vybojoval na turnaji celkové 2.místo za švédským výběrem Sweden Selects. Gratuluji Láďo.

Dvacetiminutový sestřih z turnaje můžete sledovat na programu ČT sport ve středu 1.5.2023 (státní svátek) od 16:55. Následně bude sestřih k vidění i na iVysílání České televize.

Dovětek – pár informací k dlouholetému pořadateli mezinárodních turnajů v ledním hokeji:
Pan Miroslav Vojtíšek je zakladatelem a jednatelem firmy Challenger Hockey s.r.o. Vystudoval Fakultu tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze a absolvoval dlouhodobou stáž v USA. Profesní kariéru zasvětil sportu a činnostem s ním spojeným. Patří k průkopníkům baseballu v Československu a byl dlouholetým trenérem československého národního baseballového mužstva. Od roku 1976 do roku 1990 pracoval v Československém svazu ledního hokeje jako mezinárodní sekretář. Mimo jiné měl na starosti výjezdy národních mužstev všech věkových kategorií a příjezdy zahraničních. V roce 1986 se významně podílel na prvním vystoupení hokejistů NHL v Československu. Díky jeho úsilí, jsme tak měli možnost v Praze spatřit úchvatný zápas československých hokejistů s tehdy čerstvým vítězem Stanleyova poháru, mužstvem Calgary Flames.
Pan Miroslav Vojtíšek oslavil v březnu tohoto roku 70.narozeniny. Gratuluji a přeji hodně zdraví a optimismu do dalších let.

Readers Comments (0)

You must be logged in to post a comment.

Historie ve fotografiích …

Close
12-Čvc-2008 11:48
 
Close
27-Čvc-2008 17:23
 
Close
14-Lis-2009 15:38
 

Příspěvky

Komentáře